fbpx
Menu
Menu

Pripravuje sa štvornásobný majster sveta F1 na štart v Le Mans? Dúfajme, že áno

Muž, ktorý kedysi krátko jazdil na naozaj výkonných autách, potvrdil, že bude opäť jazdiť na naozaj výkonnom aute, ale naozaj dlho.

Takže vitajte späť vo svete motoristického športu, Sebastian Vettel. Lenže teraz bude štvornásobný majster sveta formuly 1 a výnimočný ukazovateľ prstom jazdiť so strechou nad hlavou. Bol potvrdený ako testovací jazdec Porsche na jeho malom výjazde v hyperautomobile 963 na budúci týždeň.

Vettel absolvuje 36-hodinovú jazdu na španielskom 5,345 km dlhom okruhu Aragón, aby si vytrvalostný pretekár s uzavretým kokpitom s výkonom 670 koní plne otestoval v rámci príprav Porsche na 24-hodinové preteky Le Mans 2024.

Nie je prekvapením, že Vettel – pretekár, nezabudnite – sa tešil na testovanie Porsche 963. „Teším sa na testovanie Porsche 963,“ povedal. „Už som mal možnosť oťukať si auto počas rolby vo Weissachu.

„Vždy som sledoval iné pretekárske série a moja zvedavosť na vytrvalostné podujatia ma povzbudila, aby som to skúsil. Teraz sa teším na dlhú trať v Aragónsku a teším sa na čas strávený za volantom.“
Sebastian Vettel

„Určite si budem musieť zvyknúť a prispôsobiť sa, ale všetci v tíme sú veľmi otvorení a pomáhajú mi,“ dodal.

Sebastian Vettel Porsche 963 Hypercar 2024

Aj spoločnosť Porsche teší, že Vettel – nezabudnite, štvornásobný majster sveta formuly 1 – má záujem o jej model 963. „Sme radi, že Sebastian Vettel má záujem o naše Porsche 963,“ povedal viceprezident Porsche Motorsport Thomas Laudenbach.

A zdá sa, že žiadosť prišla od samotného Vettela. „Nebolo pre nás pochýb o tom, že by sme s radosťou podporili jeho žiadosť o možnosť testovania a poskytli mu rozsiahlu prípravu a dostatok času na jazdu s naším hybridným prototypom,“ dodal Laudenbach.

Vettelova spätná väzba sa nepochybne ukáže ako nesmierne cenná, keďže Porsche sa usiluje o svoje 20. absolútne víťazstvo na tohtoročných pretekoch 24 hodín Le Mans. Porsche totiž tvrdí, že „v záujme zvýšenia šancí na vytúžený úspech“ prihlasuje do tohtoročného Le Mans tretí model 963. A v súčasnosti je ako jazdec v tomto treťom vozidle potvrdený iba Mathieu Jaminet, takže v továrenskej posádke Porsche Penske Motorsport zostáva niekoľko voľných miest. Podarí sa mu to?

„Bude to pre mňa nová skúsenosť,“ povedal Vettel o budúcotýždňovom teste. „Potom uvidíme, čo bude v tejto súvislosti ďalej – momentálne nie sú žiadne ďalšie plány do budúcnosti.“

Sebastian Vettel Porsche 963 Hypercar 2024

Zdroj: Topgear

Leave a Comment

Compare Listings

Porovnať (0)