fbpx
Menu
Menu

Áno, bude to najvýkonnejší Bentley v histórii… vďaka hybridnému V8

V čase, keď Bentley ukončuje výrobu modelu Mk3 Continental GT – a keď aj pohon W12 dôstojne opúšťa scénu – nám teraz poskytla prvý pohľad na novú štvrtú generáciu Conti. Ooh. Ako už vieme, bude to od začiatku hybrid, s osvieženým motorom V8 a elektromotorom, ktoré spolu produkujú… 771 koní a krútiaci moment 737 Nm. Fúha. A nie, nemýlite sa: nový Continental GT bude najvýkonnejším Bentley v histórii. A tiež najudržateľnejší, tvrdí Bentley, s batériou zatiaľ neznámej veľkosti, ktorá zabezpečí približne 50 míľ čisto elektrického jazdy.

Bentley však nielenže prepracoval pohonné ústrojenstvo na ekologickejšie cestovanie (zrejme menej ako 50 g/km CO2), ale podporí ho aj úplne novým podvozkom, aktívnym pohonom všetkých kolies, riadením všetkých kolies a dvojventilovými tlmičmi. To všetko znamená, že nové auto by malo byť pohodlné ako matrac s pamäťovou penou Jeho Veličenstva.

Ani tu sa mechanické hračky nekončia, vektorovanie krútiaceho momentu a elektronický diferenciál spolu s pokročilou technológiou proti prevráteniu udržiavajú Continental GT v rýchlosti v pokoji.

Podľa kamuflážnych záberov vyzerá… ako Bentley Continental GT. Je tu však niekoľko zmien, ktoré stoja za zmienku. Konkrétne sa zdá, že predchádzajúce dvojkulové svetlomety boli zrušené v prospech jednej jednotky, z ktorej vychádzajú akoby krídla.

Medzitým sa viditeľne zmenil tvar vstupov vzduchu pod nárazníkom, ktorý má teraz spodný okraj po celej dĺžke nárazníka.

Vzadu zmizli odhalené štvorice koncoviek výfuku a na ich mieste sa nachádzajú dva väčšie výduchy na oboch stranách. Aj zadný nárazník dostal o niečo viac profilov ako jeho predchodca. Všetko vyzerá… svalnatejšie, nie?

Viac informácií sa dozvieme budúci mesiac, keď sa z auta poriadne stiahnu poťahy a kamufláž. Čo si myslíte o tejto prvej upútavke?

 

 

Zdroj: TopGear

Leave a Comment

Compare Listings

Porovnať (0)