fbpx
Menu
Menu

Je starý celé polstoročie. Ktorý bol váš obľúbený?

Potrebujete rozumné rodinné auto? Kúpte si Volkswagen Golf. Potrebujete beztriedne, dobre poskladané auto na všetky príležitosti? Kúpte si Volkswagen Golf. Potrebujete niečo, čo vás cez týždeň odvezie do práce a späť a cez víkend vyrazíte na Dakar? Áno, kúpte si Golf.

Je to odpoveď na takmer každú otázku, ktorú si kedy motoristi položili, a teraz sa jedna z najznámejších značiek na svete oficiálne dožíva 50 rokov. Rozpoznateľná preto, lebo VW počas ôsmich generácií vystriedal viac ako 37 miliónov Golfov. Wowzers.

A stále pokračuje: koncom januára bola odhalená modernizovaná Mk8, ktorá sľubuje evolučný vývoj s „vizuálne vylepšenými prvkami“, „novými asistenčnými systémami a pohonnými jednotkami“ a „informačno-zábavnými systémami a softvérom novej generácie“ (ehm, aha).

Každopádne, skôr ako sa pozrieme dopredu, musíme sa pozrieť späť. Pôvodný automobil, ktorý navrhol majstrovský Giugiaro, vystriedal Beetle už v roku 1974 a VW do roku 1976 predal milión týchto nádherne škatuľových vozidiel prvej generácie.

V roku 1983 nastúpil model Mk2, ktorý so sebou priniesol jeden z najlepších hot-hatchov na svete a ponúkol jemné vylepšenia sviežeho vzhľadu modelu Mk1. Možno trochu neobľúbené modely Mk3 a Mk4 prišli v roku 1991, resp. 1997, a Mk5 prišiel v roku 2003. Dobré auto.

Šestka a sedmička nasledovali v relatívne krátkom čase v rokoch 2008 a 2012 a Mk8 prišla len pred niekoľkými rokmi.

Povedzte nám teda, ktorá generácia Volkswagenu Golf je podľa vás najlepšia? A určite sa nájde aspoň jeden človek, ktorému sa Mk4 páči?

Golf I a koncepčné vozidlo EA 276, predchodca Golfu z roku 1969 vyvinutý vo Wolfsburgu

Zdroj: TopGear

Leave a Comment

Compare Listings

Porovnať (0)